Години роботи: з 9:00 до 20:00, сб з 10:00 до 14:00
Рух - це життя!
Медичний центр Європейської ортопедії
Адреса: Україна, м. Київ,
вул. Бульварно-Кудрявська, 22
  • Euro-ortho
  • Послуги
  • Лікування інших суглобів
  • Суглоби кисті

Артроскопія зап'ястя

Європейські стандарти лікування травм та захворювань опорно-рухового апарату в Києві!

Артроскопія променево-зап'ясткового суглоба та зап'ястя застосовується для діагностики та лікування проблем усередині суглоба та параартикулярних тканинах. Для артроскопії використовує невеликий волоконно-оптичний інструмент під назвою артроскоп, що дозволяє хірургу заглянути всередину суглоба, не роблячи великих розрізів у м'язах та тканинах. Променево-зап'ястковий суглоб - це складний суглоб, що складається з вісім дрібних кісток і численних, що з'єднують їх зв'язок. /p>

Опис

Точками позначені портали для артроскопії у певних місцях на зап'ясті, залежно від області, яка має бути переглянута та прооперована. Цей набір порталів називається стандартними променезап'ястними порталами. Виконуючи артроскопію, хірург робить невеликі розрізи у певних місцях (порталах) навколо суглоба. Ці розрізи близько сантиметра завдовжки. Артроскоп, діаметром приблизно розміром з олівець, вставляється через ці розрізи.Артроскоп містить об'єктив мініатюрної камери та систему освітлення. Тривимірне зображення порожнини суглоба проектується через камеру на монітор. Хірург дивиться на монітор та переміщає інструмент у суглобі. Зонди, щипці, ножі та інший мікрохірургічний інструмент на кінцях артроскопа використовуються для корекції проблем, виявлених хірургом.

Артроскопія

Артроскопія може бути використана для лікування

· Ганглии кисты. Ганглия кисты обычно растут из стебля между двумя из костей запястья. Во время артроскопической процедуры, хирург может удалить плодоножки, что может уменьшить вероятность рецидива ганглия кисти.

низки патологічних станів зап'ястя.

· Хронічний біль зап'ястя. Діагностична артроскопія може бути використана для діагностики причин хронічного болю зап'ястя, коли результати інших досліджень не дають чіткого діагнозу. Артроскопія дозволяє обстежити область запалення, пошкодження хряща після травм зап'ястя.

· Внутрішньосуглобові переломи. Невеликі фрагменти кістки можуть залишатися у порожнині суглоба після переломів кісток. Артроскопія зап'ястя дозволяє видалити ці фрагменти, поєднати уламки кісток, і стабілізувати їх, використовуючи прапорці, дроти, або гвинти.

· Пошкодження зв'язок трикутного кісткового комплексу (ТКК). ТКК забезпечують стабільність та підтримку суглоба, і є структурою амортизації у зап'ясті. Падіння на витягнуту руку може відірвати зв'язки ТКК. Внаслідок травми хронічний біль при рухах пензлем. Під час артроскопічної хірургії хірург може відновити зв'язки.

· Кистевой туннельный релиз. Кистовий тунельний синдром (синдром карпального каналу) характеризується онімінням або поколюванням у руці, а іноді з болем, що іррадіює вгору по руці. Це пов'язано з тим, що відбувається тиск на нерв, який проходить через канал зап'ястя. Тиск може зростати всередині тунелю з багатьох причин, у тому числі у разі подразнення та набряку тканин (синовіальної оболонки), що охоплює сухожилля.Якщо синдром зап'ястного каналу не піддається консервативному лікуванню, одним із варіантів є артроскопія, що дозволяє стабілізувати зв'язки та розширити канал. Це зменшує тиск на нерв та полегшує симптоми

Схема артроскопії при пошкодженні зв'язок трикутного кісткового комплексу.

Післяопераційний період

Протягом перших 2 або 3 днів після операції зап'ястя має бути у підвищеному положенні. Пов'язка має бути чистою та сухою. Можна застосовувати лід у ранньому післяопераційному періоді. Лікувальна фізкультура та фізіотерапія допоможе відновити рух та сили. Нестероїдні протизапальні засоби допоможуть упоратися з болем.