Години роботи: з 9:00 до 20:00, сб з 10:00 до 14:00
Рух - це життя!
Медичний центр Європейської ортопедії
Адреса: Україна, м. Київ,
вул. Бульварно-Кудрявська, 22
  • Euro-ortho
  • Послуги
  • Лікувальний масаж

Лікувальний масаж

Лікувальний масаж є ефективним методом у комплексній схемі лікування різних травм та дегенеративно-дистрофічних захворювань опорно-рухового апарату. Його модифікації змінюються відповідно до характеру функціональних порушень тієї чи іншої сегмента організму. Він має свою методику, показання, протипоказання та періодичність процедур. Лікувальний масаж буває як загальним, і місцевим. Під час проведення лікувального масажу виділяють п'ять основних прийомів: погладжування, вичавлювання, розтирання, розминання, вібрація, і навіть застосовуються активно-пасивні руху.

Реабілітаційний масаж застосовується при функціональному лікуванні та відновленні фізичної працездатності спортсмена після тривалих перерв у тренуваннях, після оперативних втручань (видалення менісків, операція на ахілловому сухожиллі та ін.). Цей масаж проводиться у поєднанні з фізіотерапією. Масаж може бути і загальним (2-3 рази на тиждень) і локальним. -відновлювальних процесів.

Вплив масажу на організм.

Після масажу шкіра стає м'якою, еластичною, посилюються видільні процеси в сальних і потових залозах, зі шкіри видаляються відмерлі клітини епідермісу, збільшується приплив артеріальної крові до ділянки, що масажується, і до найближчої до неї зони, у зв'язку з чим підвищується місцева температура, покращується. кровопостачання тканин, посилюються ферментативні процеси, у тому числі еластичні, в результаті яких виникає нова структура шкіри.

Під впливом масажу збільшується відтік венозної крові та лімфи, що, у свою чергу, сприяє зменшенню набряків і застійних явищ не тільки в області ділянки, що масажується, але та на периферійних.

Поліпшення шкірного дихання, збільшення секреції шкірних залоз сприяють видаленню з організму продуктів обміну речовин. Під впливом масажу посилюється виділення гістаміну, ацетилхоліну, що створює сприятливі умови для м'язової діяльності, прискорюючи передачу нервового збудження від одних елементів до інших.

Впливаючи на численні нервові рецептори шкіри, масаж викликає реакцію організму, яка може бути різна (від заспокоєння до збудження, від загальмованості до тонізування) залежно від застосовуваних прийомів, від сили, тривалості і темпу їх впливу, а також від ділянки тіла, на якому виконується масаж.

М'язова система людини:

При скороченні м'яза відбувається рух крові судинами. Кров несе поживні речовини та кисень до органів та тканин, а від них — продукти обміну, що виводяться з організму. Масаж сприяє цим процесам: м'язова тканина краще забезпечується киснем та поживними речовинами та активніше звільняється від продуктів розпаду.

Масаж сприяє зниженню вмісту молочної кислоти в м'язах і виведенню органічних кислот, що благотворно впливає на стомлені після фізичного навантаження м'язи.Працездатність втомленого м'яза зростає після масажу в 3-7 разів. Навіть 40-секундний масаж (валяння та струшування) у борців у перервах між сутичками збільшує силу згиначів кисті масованої руки на 3,2 кг у порівнянні зі збільшенням на 0,4 кг на немасованій руці

За певних умов масування м'язів знімає біль, робить їх м'якими та еластичними.

На тонус м'язи масаж надає різний вплив залежно від характеру застосовуваних прийомів: при швидкому швидкому за темпом, короткому за часом і поверхневому відбувається підвищення тонусу; при повільному масажі, більш тривалому за часом і виконуваному з великим зусиллям, - його зниження.

Лімфатична система людини:

Лімфатична система включає розгалуження в органах і тканинах — капіляри, лімфатичні судини та лімфатичні стовбури, протоки, якими лімфа від місця свого утворення тече до місця злиття внутрішньої яремної та підключичної вен, що утворюють венозний кут справа і зліва в ниж. Разом із лімфою — безбарвною рідиною, близькою за складом до плазми та крові, — з органів та тканин виводяться продукти обміну речовин, сторонні частки.

На шляху проходження лімфатичних судин від органів і частин тіла до стовбурів і проток лежать численні лімфатичні вузли, що належать до органів імунної системи. Відповідно до будови та функцій у лімфатичній системі виділяють лімфатичні капіляри (лімфокапілярні судини), у них з тканин всмоктуються колоїдні розчини білків; здійснюється додатковий до вен дренаж тканин: всмоктування води та розчинених у ній кристалоїдів, видалення з тканин сторонніх частинок (зруйновані клітини, мікробні тіла, пилові частки).

По лімфатичних судинах утворена в капілярах лімфа разом з речовинами, що містяться в ній, тече до відповідного даного органу або частини тіла лімфатичних вузлів, а від них — до великих лімфатичних судин — стовбурів і проток. Лімфатичні судини можуть служити шляхами поширення інфекції та пухлинних клітин.

Лімфа, що відтікає по лімфатичних судинах до лімфатичних стовбурів та проток, проходить через лімфатичні вузли, що виконують бар'єрно-фільтраційну та імунну функцію. Лімфа, що протікає синусами лімфатичних вузлів, профільтровується через петлі ретикулярної тканини; до неї надходять лімфоцити, що утворюються в лімфоїдній тканині цих органів.

Масаж сприяє відтоку лімфи від органів та тканин. Зворотний струм лімфи неможливий, оскільки на внутрішній поверхні лімфатичних судин майже один над одним знаходяться клапани. Ось чому масажні прийоми виконуються протягом цих судин.

Уповільнення руху лімфи призводить до погіршення живлення тканин та клітин. При травмах та захворюваннях опорно-рухового апарату струм лімфи сповільнюється, настають застій та набряк.

Масаж, виконаний по ходу лімфатичних судин, прискорює лімфострум з органів і тканин. Це сприяє, з одного боку, активнішому постачанню органів різними поживними речовинами, а з іншого — швидшому виходу з організму продуктів розпаду.

При масажі відбувається ліквідація застійних явищ (причому не тільки на ділянці, що масажується, а й у розташованих поруч органах і тканинах), а також розсмоктування набряків різного походження.

На додаток, хотілося б відзначити , як Ми бачимо з раніше викладеного матеріалу, поняття "лікувальний масаж" та "лімфодренажний масаж" - це не різні види та не різні методики виконання масажу!

Лікувальний масаж саме тому і називається "цілющим", т.к. його головною метою та завданням є досягнення лімфодренажного ефекту!

Тільки в МЦ "Європейської ортопедії" Ви можете отримати сеанси лікувально-відновлювального масажу за найсучаснішою методикою високопрофесійних лікарів-реабілітологів.