Години роботи: з 9:00 до 20:00, сб з 10:00 до 14:00
Рух - це життя!
Медичний центр Європейської ортопедії
Адреса: Україна, м. Київ,
вул. Бульварно-Кудрявська, 22
  • Euro-ortho
  • Послуги
  • Кінезіотейпінг

Кінезіотейпінг

Європейські стандарти лікування травм та захворювань опорно-рухового апарату в Києві!

Тейпування – накладення спеціальних пов'язок (переважно зі спеціальних лейкопластирів) для профілактики та лікування травм, для полегшення навантаження на м'язи, зв'язки, суглоби.

Тейпування дозволяє знизити навантаження на пошкоджені суглоби та м'язи без необхідності знерухомлювати хвору кінцівку, знизити навантаження на суглоби, зв'язки та сухожилля, полегшити кровопостачання та лімфовідтік пошкодженої області.

Історія кінезіотейпування

Метод був розроблений 1973 року американським доктором японського походження Kenzo Kase (Кензо Касе),

який поставив собі завдання розробити новий метод тейпування, який би не обмежував свободу руху, як класичні тейпи. Вперше метод добре зарекомендував себе і був явлений миру на олімпіаді в Сеулі в 1988 році. Після цього він завоював не лише країни Азії, а й усю Європу, де почав широко використовуватися лікарями різних спеціальностей. На території СНД метод почав поширюватися на початку 2000-х років, і набрав високої популярності не лише серед спортсменів, а й серед звичайних громадян.

То що таке тейпи?

Тейпи для кінезіотейпінгу – це еластичні стрічки, покриті клеєм з одного боку. Вони схожі на звичайний лейкопластир, тільки більш схильні до розтягування і стиску. Бавовняна основа тейпів дозволяє шкірі дихати, а самим тейпам швидко висихати після прийняття пацієнтом душу або запливу в басейні.

Так само розрізняють тейпи для іммобілізації суглобів, які мають ті ж властивості і якості, крім еластичності - вони призначені для жорсткої фіксації (іммобілізації) суглобів.

Механізми впливу тейпів

Здатність за допомогою тейпування знижувати навантаження на м'язи та сполучнотканинні елементи опорно-рухової системи пов'язана з тим, що стрічки фіксують шкіру. Шкіра за допомогою фасцій пов'язана з м'язами, що підлягають. Таким чином, зафіксувавши шкіру, ми опосередковано фіксуємо і м'яз, не дозволяючи їй виробляти розтягування та стискування понад певну амплітуду.

Зафіксована шкіра злегка піднімає фасцію, полегшуючи кровообіг і лімфовідтікання. За рахунок скорочення та розтягування тканини тейпу, поперемінного натягу та послаблення натягу шкіри при русі, створюється ефект мікромасажу, який активізує обмін речовин у м'язах, що інтенсивно працюють. Ефект мікромасажу тим ефективніший, чим активніше людина рухається.

Фіксація суглобів тейпами дозволяє обмежити рухливість у пошкодженому суглобі таким чином, щоб створити оптимальні умови для одужання без повного знерухомлення.

Основні ефекти тейпування

Знеболювальна дія тейпів починає відчуватися через кілька хвилин після нанесення їх на шкіру. Протизапальний та лімфодренажний ефект забезпечується за рахунок покращення лімфовідтоку та кровообігу.

М'яка стабілізація суглоба та полегшення руху кінцівки у суглобі створює оптимальні умови для одужання.

Види тейпування

В даний час тейпування застосовується для вирішення багатьох проблем, пов'язаних з функціонуванням опорно-рухового апарату. І якщо раніше тейпування широко застосовувалося лише у спорті, то тепер усі вигоди, які дає використання методу еластичної фіксації тейпами, оцінили й ті лікарі, які не пов'язані зі спортивною медициною.

У зв'язку з цим з'явилася велика кількість методів та технік накладання тейпів, розробляються спеціальні матеріали для тейпування, які дозволяють пацієнту довго носити фіксуючі стрічки на тілі без дискомфорту та обмежень, пов'язаних, наприклад, з неможливістю сходити в душ.

Виділяють:

1.Функціональне тейпування, яке застосовують професійні спортсмени для того, щоб покращити свої спортивні результати та для профілактики травм. Наносяться тейпи на шкіру до початку тренування та знімаються відразу після неї.

2.Лікувальне іммобілізаційне тейпування дозволяє знизити навантаження на хворий суглоб, обмеживши амплітуду його рухів, дозволяє знизити ризик розвитку ускладнень. Прикладом іммобілізаційного тейпування може бути лікування вивиху плечового суглоба з використанням тейпів, яке дозволяє в більш ранні терміни після травми почати активні рухи в суглобі та в більшості випадків уникнути розвитку такого ускладнення як артроз плечового суглоба .

3. Реабілітаційне кінезіотейпування включає цілий ряд коригувальних технік, які дозволяють запобігти перенапрузі травмованої області, поліпшити лімфовідтікання, полегшити функціонування хворого суглоба, зменшити біль, зменшити набряклість тканин і гематоми. Застосовується реабілітаційне кінезіотейпування при травмах м'яких тканин, у лікуванні ран для профілактики розвитку келоїдних рубців, розтягнення зв'язок, наприклад, розтягнення зв'язок плечового суглоба. html">розтягування зв'язок плечового суглоба.

Основні правила накладання тейпу

Тейп накладається на суху чисту шкіру, з якої видалено волосся. Тієї частини тіла перед накладенням тейпа надається те положення, в якому вона перебуватиме після накладання тейпу. Окремі смужки стрічки потрібно натягувати так, щоб вони з одного боку не утворювали складок, а з іншого боку, не пережимали судин та нервів.

Якщо після накладання тейпу спостерігається похолодання шкіри хворої кінцівки, збліднення або синюшність шкірних покривів, оніміння, поколювання або почуття повзання мурашок, наростаюча болючість, то пов'язку потрібно зняти і накласти по новій, трохи послабивши натяг стрічки.

Покази для тейпування

Насамперед показаннями для використання тейпування є захворюванняі травми опорно-рухового апарату: забиття, пошкодження зв'язок та сухожилля, пошкодження суглобів.

На другому місці за частотою використання тейпів для лікування знаходяться м'язові болі, спричинені різними причинами, та судоми м'язів у відповідь на інтенсивні фізичні навантаження.

В той же час з'явилася досить велика кількість методик, які дозволяють зменшити або зняти болі в шиї та головні болі, болі в попереку та набряки ніг у вагітних, полегшення менструальних болів у жінок, для корекції порушень дрібної моторики у діток.

Як бачите, спектр показань для використання тейпування обмежений лише підготовкою спеціаліста.

Протипоказання для тейпування

Протипоказано накладати тейпи з профілактичною метою на термін більше 5-10 днів, оскільки це може призвести до зниження м'язової сили зафіксованої частини тіла.

Протипоказанням може бути в'ялість шкіри, оскільки в цьому випадку зменшується зв'язок шкіри з фасціями і м'язами, що підлягають, і ефект від тейпування може бути незначний або відсутній.

Зайва чутливість шкіри може бути протипоказанням, оскільки в результаті натягу можуть утворитися осередкові крововиливи в шкіру, можуть посилитися біль у відповідь на подразнення шкірних покривів.

Тільки в медичному центрі Європейська Ортопедія, Ви зможете отримати якісну допомогу у накладанні тейпів із виключно індивідуальним підходом у виборі техніки та методики.