Європейські стандарти лікування травм і захворювань опорно-рухового апарату в Києві!
Ендопротезування колінного суглоба - складна хірургічна процедура, яка представляє собою заміну сильно пошкодженого чи зношеного суглоба на штучний з метою відновлення втраченої функції кінцівки і повернення пацієнта до звичного способу життя без болю.
В здоровому суглобі напруга м'язів, зв'язок капсули суглоба збалансовані.Гладкий і рівний хрящ забезпечує безперешкодне ковзання кісток відносно один одного.При патологічних змінах в суглобі, що супроводжуються вираженим болем і відсутністю ефективності консервативного лікування пацієнтам показано проведення хірургічного втручання.
Найчастішими показаннями до ендопротезування є такі стани / захворювання:
- артроз колінного суглоба (гонартроз, посттравматичні артрози)
- ревматоїдний поліартрит
- неправильно зрощені внутрішньосуставні переломи суглобових поверхонь кісток, що складають колінний суглоб
- пошкодження зв'язкового апарату колінного суглоба з вираженими змінами суглобових поверхонь кісток
- асептичний або аваскулярний некроз і ін.
Під час консультації в медичному центрі «Європейської ортопедії», хірург-ортопед оцінює ступінь зношеності суглоба і на підставі проведених досліджень і функціональних тестів приймає рішення щодо необхідності проведення хірургічного втручання в конкретному випадку.
Наш фахівець визначає показання / протипоказання до операції, детально обговорює всі нюанси, що стосуються майбутнього лікування, підбирає необхідний тип ендопротеза, враховуючи стан кісткової тканини і анатомічні особливості коліна.
ДОВІРТЕСЯ ПРОФЕСІОНАЛАМ!
У медичному центрі «Європейської Ортопедії», ендопротезування проводить провідний спеціаліст, доктор медичних наук, лікар ортопед-травматолог вищої категорії, Блонський Роман Іванович.
Детальна інформація
Ендопротезування колінного суглоба - це хірургічне втручання, спрямоване на відновлення функції колінного суглоба, а також виправлення можливих осьових деформацій нижньої кінцівки шляхом імплантації компонентів ендопротеза.
Показаннями до первинного тотального ендопротезування колінного суглоба є:
1) незадовільні результати лікування переломів виростків стегнової та великогомілкової кісток і стан після невдалих операцій на сухожильно-зв'язковому апараті колінного суглоба;
2) ідіопатичний, посттравматичний, диспластичний гонартроз III-IV вв;
3) гонартроз ІІ ст. з наявністю контрактури та стійкого больового синдрому, при неефективному багаторазовому лікуванні;
4) ревматоїдний поліартрит з ураженням колінного суглоба III ст. 1-2 фаза (за Скляренко);
5) ревматоїдний поліартрит з ураженням колінного суглоба II ст. 3 фаза (за Скляренко), з наявністю контрактури та стійкого больового синдрому, при неефективному багаторазовому лікуванні;
Пацієнтка 81 рік, до та після ендопротезування колінних суглобів
Спираючись на наші результати ендопротезування колінного суглоба у літніх людей, можна зробити наступнівисновки:
- У передопераційному періоді важливу роль відіграє правильність підбору розмірів імплантів, а також моделі ендопротеза.Всім пацієнтам похилого віку рекомендується імплантацію ендопротезів фірми Zimmer Nex Gen Lps без збереження задньої хрестоподібної зв'язки, дана модель ендопротеза обумовлена віком хворих і кращою стабілізацією колінного суглоба в пізньому післяопераційному періоді.
- У ранньому післяопераційному періоді важливу роль відіграє точне виконання рекомендацій по відновленню рухів в колінному суглобі, а також використання рухомої позиційної шини СРМ, перевагою якої є безперервний перехід між екстремальними положеннями, що виключає больові імпульси в області прооперованого суглоба. - У людей похилого віку важлива профілактика ускладнень з боку системи згортання крові в передопераційному, ранньому і пізньому післяопераційному періодах.