Години роботи: з 9:00 до 20:00, сб з 10:00 до 14:00
Рух - це життя!
Медичний центр Європейської ортопедії
Адреса: Україна, м. Київ,
вул. Бульварно-Кудрявська, 22
 • Euro-ortho
 • Послуги
 • Лікування стовбуровими клітинами

Лікування стовбуровими клітинами

Клітинна терапія — інноваційний, надзвичайно перспективний метод лікування хвороб і травм, що дозволяє відновити пошкоджені тканини організму та органи за допомогою трансплантації здорових нових клітин — стовбурових клітин. Стовбурові клітини мають унікальну здатність трансформуватися в усі типи тканин і клітин організму. Завдяки цьому вони відновлюють ушкоджені органи та їхні функції.

Стовбурові клітини в світі успішно застосовують для лікування близько 100 важких захворювань, при деяких недугах це єдиний ефективний метод лікування.

Завдяки досягненням у медицині вже сьогодні можна взяти стовбурові клітини не тільки з яйцеклітини, ембріона або пуповинної крові новонародженого, але і з дорослих тканин кожного організму! Такі клітини можуть отримуються також з жирової тканини та синовіальної мембрани.

Майбутнє стовбурових клітин в ортопедії

В даний час стовбурові клітини - це можливість для пацієнтів відновити дефекти хряща, болі в суглобах та порушення кісткового зрощення. Комбінована хірургічна терапія (найчастіше артроскопії) і стовбурові клітини все частіше є альтернативою аллопластиці (ендопротезування) суглобів. Клітинна терапія в поєднанні з правильно обраною реабілітацією може відновити пацієнтів, для ефективного виконання повсякденних дій, а професійних спортсменів у найвищу форму. Використання власних клітин для лікування захворювань в організмі є одним з найбільш інноваційних терапевтичних методів в ортопедії, з широкими горизонтами подальшого розвитку.

Мезенхімальні стовбурові клітини

 • Мезенхімальні стовбурові клітини (MSC) широко використовуються в клініці для регенерації та репарації тканин, оскільки здатні перетворюватися в жирові, кісткові, хрящові і м'язові клітини (in vitro).

  Джерела власних MSC (мезенхімальні стовбурові клітини)

 • Одним з джерел є строма кісткового мозку, яка містить кілька клітинних популяцій, включно з мезенхімальними стовбуровими клітинами (МСК).
 • Але забір аутологічного кісткового мозку має потенційні обмеження, такі як значний біль та ризик значних побічних ефектів
 • Альтернативним джерелом аутологічних дорослих стовбурових клітин є жирова тканина людини, яку можна отримати в великих кількостях під місцевою анестезією і з мінімальним дискомфортом.

Кістковий мозок та жирова тканина

Хоча МСК можна знайти у численних тканинах людини, клінічно придатну кількість аутологічних некультивованих МСК можна отримати лише з кісткового мозку та жирової тканини.

 • традиційний спосіб отримання кісткового мозку, особливо в обсягах більше кількох мілілітрів, може бути болючим, часто вимагаючи загальної або спінальної анестезії, і при обробці може видавати низькі кількості МСК
 • перевага жирової тканини як джерела багатолінійних клітин полягає в їх достатній кількості (в 100‐500 разів більше стовбурових клітин в порівнянні з кістковим мозком) та простоті отримання за допомогою ліпосакції

Терапевтична функція МСК

Терапевтична роль МСК може бути:

 • прямою (шляхом перетворення в різні тканини або типи клітин)
 • непрямою (вплив на навколишні клітини - паракринний ефект - локальна трофічна, імуномодулююча функція, що сприяє оздоровленню середовища)

Біологічні механізми регенерації хрящу за допомогою МСК при ОА

У разі ОА (остеоартрит) МСК можуть диференціюватися в хондроцити, що призводить до поліпшення функцій суглобів та болю. Механізми:

Пряме приживлення
«хоумінг»‐ефект та регенерація
Трофічні біоактивні фактори
цитокіни та фактори росту, екстрацелюлярні везикули (екзосоми та ін.)

«Хоумінг»‐ефект МСК
Стовбурові клітини мають ефект «наведення» (“homing” ефект) ‐ здатність мігрувати до тканини‐мішені, завдяки взаємодії з різними хемокіновими рецепторами, такими як CXCR4, інтегрини, селектини, молекула адгезії судинної клітини тощо

Спеціально проведені дослідження показали здатність введених МСК прикріплюватися на місці пошкодження та регенерувати хрящ.

Різноманітні фактори росту та цитокіни, що виробляються МСК, працюють в кооперації, сприяючи регенерації хрящової тканини.

Крім зниження кількості запальних факторів, наявних у хворому суглобі, MSC можуть запобігти загибелі хондроцитів за рахунок поліпшення місцевого мікросередовища за рахунок експресії антиапоптичних білків та стимулювання вироблення інгібіторних білків апоптозу.

Ортопедичні процедури, в яких використовували жирову СВФ

Відновлення
хрящів
Остеоартроз
Хондромаляція колінного суглоба
Розрив меніска
Відновлення
кісток
Остеонекроз голівки стегна
Перелом кістки
Незрощений перелом
Відновлення
звязок-сухожилків
Тендинопатія ахіллового сухожилля
Латеральний епікондиліт

ПРО HY-TISSUE SVF

Інноваційний девайс для швидкого отримання стромальної васкулярної фракції (SVF) жирової тканини.

Hy-tissue SVF є набором одноразових хірургічних медичних виробів для концентрації аутологічної СВФ, починаючи з ліпосакції (Рис.6). Набір вимагає лише мінімальних маніпуляцій без травматичних методів механічного розділення або використання ферментів.

Одноразовий Hy-tissue SVF дозволяє отримати і концентрувати СВФ жирової тканини. Вся процедура може бути завершена за 15-20 хвилин.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ПО ВИКОРИСТАННЮ

Для отримання СВФ за допомогою системи Hy-tissue SVF необхідно всього чотири кроки:

1
Забір жиру
Безпечна та швидка ліпосакція виконується за допомогою спеціальною канюлі.
2
Гомогенізація
Зібрану тканину роблять ідеально однорідною з використанням поліуретанового мішка зі спеціальною вставкою з тефлону з фільтром 120 мікрон.
3
Центрифугування
Гомогенізованого аспірату призводить до сепарації трьох різних фаз: СВФ, жирова частина та масляниста рідина.
4
Сепарація
Виконується фільтрація СВФ за допомогою спеціального мішка 20мл з фільтром 120 мікрон. Ін'єкція СВФ здійснюється за допомогою одного шприца легкого використання.

Хвороби, що лікуються за допомогою використання Стовбурових Клітин

 • дегенеративні зміни та біль колінного суглобу, біль стегнового суглобу, болі в плечовому суглобі та болі в інших суглобах
 • травми та реконструкція суглобових хрящів , реконструкція передньої хрестоподібної зв'язки та регенерація меніску (меніск)
 • пошкодження м'язів, пошкодження перевантажених сухожиль та пошкодження зв'язок
 • відокремлені причепи сухожиль (наприклад, підколінні суглоби, двоголовий м’яз руки та інші)
 • підтримання загоєння порушень зрощення кісток (запізніле кісткове зрощення, відсутність кісткового зрощення, помилковий суглоб)
 • пошкодження передньої хрестоподібної зв'язки колінного суглоба (ACL)
 • як показали дослідження, СВФ ефективна при денеративно‐дистрофічних захворюваннях суглобів, сухожиль, а також при травмах м’яких тканин та порушеннях репаративного остеогенезу (несправжніх суглобах та асептичному некрозі).
 • тендинопатія ахілла
 • остеоартрит

Клінічно вираженого ефекту слід очікувати протягом 4–12 тижнів після введення.
У цей період рекомендовано зменшити навантаження та уникати застосування нестероїдних протизапальних засобів та кортикостероїдних гормональних препаратів.