Години роботи: з 9:00 до 20:00, сб з 10:00 до 14:00
Рух - це життя!
Медичний центр Європейської ортопедії
Адреса: Україна, м. Київ,
вул. Бульварно-Кудрявська, 22
  • Euro-ortho
  • Послуги
  • Збагачена тромбоцитами плазма

Збагачена тромбоцитами плазма

"Фактори Росту"

Європейські стандарти лікування травм та захворювань опорно-рухового апарату в Києві!

Існування факторів, що стимулюють зростання нервових клітин, клітин шкіри, хряща, кістки тощо, було продемонстровано у 50-ті та 60-ті роки минулого століття. Дослідження наступних десятиліть привели до ідентифікації значної кількості поліпептидів, надають виражену дію на поділ клітин, синтез позаклітинного матриксу та багато інших базових клітинних функцій. Часто ці поліпептиди отримували назву їхнього джерелом отримання, або ефектом, яких вони приводили. Це призвело до великої кількості найменувань у світовій літературі - такі, як збагачена тромбоцитами плазма, тромбоцитарний концентрат, тромбоцитарний гель, кісткові морфогенетичні білки, трансформуючий фактор бета, фактори росту тощо. Проте в останні роки прийнято консенсус щодо термінології даних факторів і вирішено об'єднати їх під загальною назвою Autological Plazma Rich in Grows Factors ( Аутологічна Плазма Багата Факторами Росту - АПБФР). Протягом останніх кількох років,багато було написано про фактори зростання та їхню потенційну ефективність у лікуванні травм. Багато відомих спортсменів - Тайгер Вудс, Рафаель Надаль та багато інших зірок спорту та кіно почали застосовувати фактори зростання для швидкого отримання лікувального ефекту та якнайшвидшого повернення до своєї професійної діяльності.

Незважаючи на те, що фактори зростання набули широкого розголосу, там не менш все ще запитують, наприклад:

  • Що таке плазма багата на фактори зростання?
  • Як це працює?
  • Які патологічні стани лікуються за допомогою факторів зростання
  • Чи є ефективним фактором зростання лікування?

Що ж таке збагачена тромбоцитами плазма чи фактори зростання?

Фактори зростання - це регуляторні петиди (тканинні гормони) які знаходяться в альфа-гранулах на мембрані тромбоцитів і відповідають за регенерацію з'єднувальної тканини тобто стимулюють загоєння сухожилля, хряща, м'язів, шкіри, кісток і.т.п.

Як це працює?

Ростові фактори виявляють свої ефекти на клітини мішені через специфічні рецептори. Як тільки поліпептид ростового фактора прикріплюється до рецептора, ця взаємодія ліганд-рецептор активує внутрішньоклітинний домен на рецепторі і біохімічний сигнал передається в клітину. Передача сигналу відбувається різними шляхами. Загалом шлях передачі сигналу є каскадом фосфорилювання різних білків. На рівні ядра зв'язування факторів транскрипції із послідовностями гена активує транскрипцію гена. Це призводить до продукції мРНК, шляхом транскрипції перетворюється на білок. Отриманий білок може мати одну або кілька функцій:

1. Служити компонентом матриксу
2.Служити ферментом, що регулює етап метаболізму
3. Виконувати промоторну або супресорну функцію, сприяє або інгібує транскрипцію інших генів тощо.

Остання функція вважається однією з найпоширеніших, за якою ростові фактори впливають на клітини мішені.

Виділяють 6 основних ростових факторів. /> Epithelial Growth Factor (EGF)
Insulinoidea Growth Factor (IGF)
Fibroblast Growth Factor (FGF)
Кожен з цих факторів виконує свою специфічну функцію.

Фактор Функції
Епідермальний фактор росту (PD-EGF) Активація проліферації епідермальних та епітеліальних клітин, закриття шкірної рани, стимулювання ангіогенезу
Трансформуючий фактор росту бета (TGF-b1, b2) Регуляція метаболізму кісткової тканини, апоптоз, посилення синтезу білків міжклітинного матриксу
Тромбоцитарний фактор зростання (PDGF A+B) Активація фібробластів та міоцитів гладком'язової тканини, формування матриксу колагену та кістки за участю кісткових морфогенетичних білків, стимулювання ангіогенезу
Інсуліноподібні фактори TGF-I, II Стимуляція проліферації клітин кісткової та хрящової тканин, активація ангіогенезу, стимуляція загоєння м'язової тканини
Судинно-ендотеліальний фактор росту (VEGF ECGF) Стимуляція зростання нових кровоносних судин, антиапоптоз
Основний фактор зростання фібробластів (bFGF) Стимуляція ангіогенезу та проліферації фібробластів, експресія в кістковій тканині, поліпшення загоєння м'язової тканини

Для отримання препарату PRP нами використовується автоматична центрифуга Harvest Smart PReP2 (США) (Сертифікат МОЗ №10179/2011).

Harvest Technologies - лідер у розвитку платформ для ізолювання та концентрування аутологічних факторів росту, стовбурових клітин та інших допоміжних клітин, які оптимізують умови для загоєння.

Система SmartPReP (і колишня система Symphony®) використовувалася у понад 1 000 000 процедур до теперішнього часу.

Сьогодні платформа SmartPReP – це золотий стандарт у технології PRP:

- Дозволяє отримати оптимальний склад PRP

- Зберігає найвищий відсоток тромбоцитів та відповідних факторів зростання

- Містить збільшену концентрацію стовбурових клітин

- Виробляє найбільший рівень повторюваності – лише 5% коефіцієнт відмінності

- Найкоротший час процедури – до 15 хвилин від початку процедури та до отримання PRP

- Приємна, найпростіша і найдоступніша у використанні система

Для отримання АПБФР у пацієнта проводився забір цільної венозної крові (20 мл), яка потім поміщалася у спеціальний контейнер центрифуги. Далі проводилося автоматичне двостадійне центрифугування з різними швидкостями та зміною спини обертання. Час центрифугування – 15 хвилин. Після центрифугування одержували 3 мл готового продукту PRP. Концентрація тромбоцитів в отриманому продукті була в 5-7 разів вище за вихідну (керівництво виробника).

Препарат готувався в асептичних умовах за допомогою одноразового набору.

Що лікують "факторами зростання"

Свідченнями застосування збагаченої тромбоцитами плазми є гострі та хронічні травми опорно-рухового апарату, а також дегенеративно-дистрофічні захворювання суглобів (1-2ст.)

Тільки в МЦ "Європейської ортопедії" Ви можете отримати курс лікування збагаченої тромбоцитами плазми, отриманої за допомогою автоматичної системи Harvest PreR 2.

Запис на прийом Ви можете здійснити за тел.(044) 486-68-98