Години роботи: з 9:00 до 20:00, сб з 10:00 до 14:00
Рух - це життя!
Медичний центр Європейської ортопедії
Адреса: Україна, м. Київ,
вул. Бульварно-Кудрявська, 22
  • Euro-ortho
  • Послуги
  • Лікування хребта

Лікування хребта

Остеохондроз хребта. Грижі міжхребцевих дисків.

Схематична анатомія хребта

Наш хребет складається з трьох сегментів та 32 хребців: 7 шийних, 12 грудних, 5 поперекових, 5 хрестових та 3 куприкових хребців. При погляді збоку ці сегменти утворюють три природні вигини.

Грижа міжхребцевого диска - це патологічний стан, коли частина пульпозного ядра міжхребцевого диска проштовхується на його зовнішній край, у напрямку спинномозкового каналу. Це чинить тиск на нерви та оболонки спинного мозку. Спинномозкові нерви дуже чутливі навіть до невеликого тиску, що може призвести до болю, оніміння та слабкості в одній або обох ногах.

Грижа міжхребцевого диска (поперечний переріз вид збоку).

Міжхребцеві диски – це м'які, еластичні прокладки між твердими кістками (хребцями), які складають хребетний стовп. Хребетний канал – це порожній простір у середині хребта, який містить спинний мозок, від якого відходять нервові коріння. Диски між хребцями дозволяє хребту згинатися і діють як амортизатори.

Майже кожна людина відчуває біль у попереку, хоча б один раз у житті. Цей біль може змінюватись від легкої, до важкої. Болі можуть бути недовгим та довготривалим.

Біль може мати повільний початок або приходити раптово, а може бути переривчастим або постійним. У більшості випадків болі в спині проходять самі по собі протягом декількох тижнів.

Оскільки ми старіємо, наші шипи в області тіл хребців ростуть разом з нами. Старіння викликає дегенеративно-дистрофічні зміни у хребті. Ці зміни можуть розпочатися в середині наших 30-х або навіть раніше, особливо якщо ми перестараємося з нашою діяльністю.

Ін'єкції в область хребта для зняття гострого больового синдрому

Епідуральна ін'єкція

Епідуральна ін'єкція використовується для лікування болю, який починається в хребті і іррадіює в руку або ногу і часто виникає, коли нерв запалений або стиснутий ("защемлення нерва").

Для епідуральних ін'єкцій використовують місцеві анестетики та глюкокортикостероїди (наприклад, кортизон). Це знижує запальні зміни і зменшує або усуває біль.

Паравертебральні ін'єкції

Ці ін'єкції часто використовуються для лікування білизняного синдрому, викликаного дегенеративно-дистрофічними змінами в міжхребцевих суглобах або травмою даної області.

Ін'єкції в хрестово-клубове зчленування

Проблеми в хрестово-клубових зчленуваннях, як правило, характеризуються наявністю больового синдрому в нижній частині спини, сідниць і задньої частини стегон.

Малоінвазивна хірургія хребта

Хірургія хребта традиційно виконувалася як "відкрита хірургія", що означало у відкритті області з довгим розрізом, що оперується, 20-25 см, що дозволяє хірургу подивитися і отримати доступ до анатомічних структур. В останні роки технологічні досягнення дозволили пацієнтам лікуватися з новою методикою, яка не спричиняє довгого розрізу, що дозволяє уникнути значної шкоди м'язам, що оточують хребет. У більшості випадків це призводить до зменшення болю після операції та швидше відновлення. Хірургія хребта зазвичай рекомендується лише тоді, коли період нехірургічного лікування, наприклад, ліки та фізіотерапія, не позбавив хворобливих симптомів, пов'язаних з проблемою хребта. Крім того, операція розглядається тільки тоді, коли Ваш лікар може визначити точне джерело болю, таке, як грижа міжхребцевого диска або стеноз хребетного каналу.

Малоінвазивна хірургія почала використовуватися ширше для таких процедур як декомпресія та спондилодез з кінця двадцятого століття. Операція декомпресії знімає тиск на спинномозкові нерви шляхом видалення проблемної частини кістки або грижі міжхребцевого диска. Операція спондилодез полягає в оперативному злитті хворобливих хребців так, щоб вони гоилися в єдину тверду кістку після операції.

При операціях методом малоінвазивної хірургії лікарі використовують спеціальні інструменти для доступу до хребта через невеликі розрізи з мінімальним ушкодженням м'язів та інших анатомічних структур. Методика допомагає хірургу бачити тільки там, де треба, використовуючи менші розрізи, меншу інтеропераційну кровотечу та більш коротке перебування в лікарні для пацієнта.

На схемі показано загальні принципи малоінвазивної хірургії хребта. Мікрохірургічний інструмент застосовується для операції на хребті через трубчастий ретрактор. Видалення грижі міжхребцевого диска. Гвинт поставлений у кістку за допомогою ретрактора.