Європейські стандарти лікування травм та захворювань опорно-рухового апарату у Києві!
Ліктьовий суглоб – складається із з'єднання плечової та ліктьової кісток, між виростками якої рухається ліктьова кістка, забезпечуючи вільний рух передпліччя, та променевої кістки. Говорячи простою мовою, завдяки ліктьовому суглобу людина може вільно рухати руками, згинаючи їх у лікті. Локтьовий суглоб, як та інші суглоби людини, виконує функцію сполучної ланки між основними кістками і, як та інші суглоби схильний до захворювань, вимагаючи себе дбайливого обращения. Вроджені патології ліктьового суглоба трапляються досить рідко.
Що викликає біль?
- Забитий ліктьовий суглоб;
- Вивих ліктьового суглоба;
- Надрив або розрив зв'язок ліктьового суглоба;
- Перелом суглобоутворюючих кісток;
- Артрит ліктьового суглоба (виникає після забиття);
- Деформуючий артроз (виникає внаслідок переломів та вивихів ліктьового суглоба);
- Хондроматоз (виникає внаслідок переломів).
Поява больових відчуттів у ліктьовому суглобі має насторожити людину. Біль може бути характерним симптомом різних захворювань, виявити які може висококваліфікований спеціаліст після проведення серйозних діагностичних заходів.
Для проведення правильного та ефективного лікування необхідно поставити точний діагноз.
ДОВІРТЕСЯ ПРОФЕСІОНАЛАМ!
У медичному центрі «Європейська ортопедія» ви зможете отримати консультацію у ортопеда-травматолога та пройти діагностику на сучасному обладнанні.
Детальная информация
Дуже часто больовий синдром у ліктьовому суглобі виникає на тлі розвитку різних захворювань:
Дуже часто больовий синдром у ліктьовому суглобі виникає на тлі розвитку різних захворювань:
- Зовнішній та внутрішній епікондиліт.При внутрішньому епікондиліті біль у пацієнта виникає навіть при незначній фізичній дії на ділянку ліктьового суглоба. При зовнішньому епікондиліті у хворих розвивається запальний процес у сухожиллях м'язів, за допомогою яких відбувається кріплення кісток. У такої категорії пацієнтів біль виникає на тлі будь-якого фізичного навантаження, наданого на ліктьовий суглоб, особливо при його згинанні та розгинанні.
- Бурсіт.При розвитку цього захворювання у пацієнтів відбувається запалення суглобової сумки, яка знаходиться в місці з'єднання трьох кісток ліктьового суглоба. Появі бурситу часто передують різні травми падіння забиття і т. д. У стадії активного розвитку бурситу у пацієнта візуально визначається округле новоутворення, області ліктьового відростка, при впливі на яку людина починає відчувати болючі відчуття.
- Запальні захворювання, остеоартрози, хондрокальцидоз та тендиніт. Ці хвороби завжди супроводжуються больовим синдромом, що знімається традиційними медичними препаратами.
- Синовіальний хондроматоз або розсікаючий остеохондрит.На тлі розвитку даних захворювань, усередині ліктьового суглоба можуть виявлятися рухомі кістково-хрящові або кісткові тіла. Вони абсолютно вільно переміщаються порожниною суглоба.
- Нейротрофічна артропатія Шарко або гемофілія.Ці захворювання зустрічаються досить рідко, але до їхньої основної симптоматики належить сильний больовий синдром.
- Дифузний фасцит.Під час прогресування даного захворювання у пацієнтів спостерігається крім больового синдрому порушення рухливості ліктьового суглоба. До основних симптомів цієї хвороби можна віднести зміни, що відбуваються зі шкірним покривом в області внутрішньої поверхні плечей та передпліч.
- Ущемлення нервових основ (часто спостерігається при міжхребцевих грижах або при остеохондрозі). Практично у всіх пацієнтів, яким було діагностовано утиск нервових корінців, спостерігається порушення рухливості ліктьового суглоба. Цей стан може бути викликаний атрофією двоголового м'яза і потребує тривалого лікування.
- Вивихи ліктьового суглоба (задні, бічні та передні). Вивих може стати наслідком будь-якої перенесеної травми: падіння, забиття, удару. Іноді у пацієнтів (при вивихах) виявляються переломи, при лікуванні яких на певний час накладається гіпс і призначаються знеболювальні препарати. При сильних пошкодженнях ліктьового суглоба у пацієнтів можуть спостерігатися розриви сухожиль, через які не може нормально функціонувати двоголовий м'яз плеча.
ДІАГНОСТИКА
У медичній клініці Європейська ортопедія прийом пацієнта починається з особистого огляду (лікар обов'язково пальпує область ліктьового суглоба), після якого фахівець починає збір анамнезу захворювання.
Перед постановкою діагнозу хворому призначається додаткове апаратне обстеження:
- ультразвукове дослідження суглобів ліктя;
- рентген;
- комп'ютерна томографія;
- артроскопія;
- магнітно-резонансна томографія тощо
Результати аналізів дозволять виявити такі небезпечні захворювання, як подагра, ревматоїдний артрит тощо.
Якщо у лікаря виникають сумніви у діагнозі, він може призначити своєму пацієнтові хірургічну процедуру, під час якої буде взято пункцію. Після оцінки її вмісту можна буде визначити, чи існують у хрящі дегенеративні зміни та підібрати найбільш ефективну лікувальну методику, до якої входять: медикаментозна терапія, фізіотерапія, УВТ та ін.
У нашій клініці Європейська ортопедія комплексний підхід до проблеми пацієнта.